Kdy si v psané konverzaci připadáte jako DEBIL?

9. května 2015 v 12:31 | Jay |  Stories of the life
Hellooooo people! And animals!


Asi před vteřinou mě napadlo toto skvělé téma. Když shrnu moje konverzace s lidma na fuckbooku a jiných stránkách, většinou si připadám jako naprostý hlupák. A i když konverzace nevázne, je plynulá, plno smajlíků, nastanou momenty, kdy začínám pochybovat o své inteligenci, znalosti gramatiky, sebevědomí a důvtipu. To poslední mě žere nejvíc.
Pokud si píšete se správnými kámoši, kteří vás znají pár dekád, všechno probíhá normálně a necítíte se jako kretén po každé poslané zprávě. Ale co teprv, když děláte reunion s někým, koho jste pár let nevídali a rozhodli jste se mu napsat?


Můj poslední zážitek je konverzace s kamarádkou ze střední. Ve třeťáku jsme si byli super blízcí, možná jsem do ní byl zamilovaný, nevím, asi jo, asi určitě, naprosto, totálně na 200 %.
Čtvrtý ročník už tak sladký a cukrový nebyl. Okolnosti a trapní lidé dali tomu, že jsme se spolu přestali bavit (a já kolik nocí probrečel, protože to byla moje kamarádka, kterou jsem měl možná rád, asi rád, moc rád, miloval...) a po maturitě se smazali ze života toho druhého. Kdykoliv se o ní někdo zmínil, jednu jsem mu flákl a řekl ENOUGH! Nechci o té čubce nic nikdy ever slyšet, jasný? Takhle to chodilo asi do předpředminulého týdnu, kdy jsem vzpomínal na staré dobré časy a řekl si, že seru na ty teenage problémky, co mezi námi byly, a ozvu se jí. Přidala si mě do přátel a já několik dní trávil nad jejím jménem, nervózní na něj kliknout a napsat suché a nic neříkající Ahoj :)
Teď začíná ta sranda!

 1. Když vám někdo neodepíše na pozdrav
  Jste drak a silný a prostě fest člověk, který spolkne nejistotu a to AHOJ se smajlíkem napíše. Čekáte jednu, dvě tři minuty....potom jednu, dvě, tři hodiny...a pak si to druhá osoba zobrazí. Yes! Jsem king, dokázal jsem to, taky mi napíše Ahoj a já budu pokračovat v konverzaci s lamáckým Jak se vede, i když mě to vůbec nezajímá. Ale co když to zobrazením skončí? Čekáte jednu, dvě, tři minuty...potom jednu, dvě, tři hodiny....a pak jeden, dva, tři dny.
  What the fuck, omg, ftw????
  Proč mi jako nepíše? Možná jsem jí měl napsat až ten následující den, bylo to moc brzo. Kurva, nejdřív jsem jí měl lajknout všechny fotky v bikinách a talíře s jídlem, které vypadá hnusně, a pak jí napsat, aby to vypadalo jako hééj, vlastně se o tvůj život zajímám a chci vědět víc.
  Co když si to Ahoj vyložila jako:
  ,,Ahoj, vykouříš mě?"
  ,,Ahoj, pošli fotky nahoře bez."
  ,,Ahoj, chci tě teď. Hned. Vykuř mi ho."

  Tak to jsem solidně podělal, že? No, už na to kašlu, radši jí nic lajkovat nebudu, ještě si mě smaže z přátel a nikdy neodepíše.
  Ano, teď si připadáte jako debil. Ale po čase uvažování si řeknete - Seru na ni, je to piča, nestojí mi za to, kráva namyšlená tupá děvka šlapka.


 2. Když vám konečně na pozdrav odepíše
  Tak ona jenom zapomněla, protože měla moc práce/byla na dovolené/starala se o nemocného příbuzného. Božeeee, jsem takový DEBIL, že jsem si o ní ty věci myslel! Ihned odpovím to je v pohodě, to se stává :) Však i mně se to kolikrát stalo....že?

 3. Když píšete komplimenty

  Když člověk většinou píše kompliment na vzhled, očekáváte (hlavně od opačného pohlaví, hlavně od holky) roztomilou odpověď jako:

  ,,jéé, díky, no snažím se posilovat 10x denně :)"
  ,,děkujuuuuuu :)"
  ,,dííky, ty taky vypadáš dobře!"

  Když vám ale dotyčná osoba napíše DIK a začne mlít o dalších věcech, začnete si říkat, proč já DEBIL jsem jí chválil postavu?Jedna z možností, proč tak idiotsky odpoví je, že takových komplimentů dostane denně 36. Ale stejně jste DEBIL.

 4. Když napíšete vtipnou poznámku, sarkasmus či narážku

  Jakoto člověk plný sarkasmu a vtípků alá Chandler fucking Bing, očekávám, že všichni moje kecy pochopí a nebudu muset vysvětlovat vtip, protože VTIPY SE NEVYSVĚTLUJÍ AH MŮJ BOŽE!Jedno z řešení je prostě nepsat vtípky nebo sarkastické poznámky lidem, u kterých víte, že je nepochopí a budou je brát jako urážku, ale takový člověk si nemůže pomoc, sype se to z něj jako karty z rukávu, nezastaví to. Pak nastávají ty trapné chvíle, kdy člověk položí váš vtip/sarkasmus/narážku jako otázku s tím strašným otazníkem a bez smajlíka a vy se ihned cítíte jako DEBIL, protože za A)to musíte vysvětlit, za B) vám to sníží o nějaké procento ego (mám přece parádní a neurážlivé vtipy, tak co to do prdele?) a za C) efekt vtipu, sarkasmu a narážky dávno vyprchal, vám se to nechce vysvětlit a prostě napíšete:

  ,,To je fuk."
  ,,Neřeš to."
  ,,To byl vtip, kreténe, nazdar!"

  Samozřejmě že vás to nasere! Jak si někdo může dovolit nepochopit váš smysl pro humor? A Samozřejmě si řeknete, že já DEBIL zkouším ty lidi rozesmát nebo uvolnit a přitom se zbytečně naserou a přestanou mi psát a už mi nepošlou roztomilý pohled s tučňákem k Vánocům.

 5. Když konverzace neskončí rozloučením

  Jistě, každý máme kamarády, které na chatu nikdy nepozdravíte a nikdy se s nimi nerozloučíte, a přesto to není trapné. Ale jsou tu lidi, se kterýma tohle nejde, protože si třeba nejste tak blízcí nebo nemáte moc společných témat. Většinou se o něčem bavíte, vypadá to dobře, žádné trapné chvilky ticha zatím nebyly.VOILA!
  A je to tu. Shit!
  U mně tyhle skvělé a velmi milované momenty navždy zaniklé konverzace vznikají tím, že já nebo druhá osoba napíše aha. Je to malé, zvrácené slovíčko, ničič konverzací, někdy i přátelství a rodin. Aha je zlo, kterýmu se snažím vyhnout, ale pokud se já na něco hloupě zeptám a člověk mi chytře odpoví, nezbývá nic jiného než naťukat ty tři písmenka a doufat v zázrak. Který většinou nenastane.
  Potom lituju, že jsem to aha napsal, protože většinou už nevím, jak pokračovat nebo čím začít novou konverzaci a to ze mě dělá DEBILA.
  Konverzace ale může skončit mnoha jinými, horšími způsoby. Zkuste si vzpomenout, kdy jste napsali něco tak strašného, že druhý člověk s tebou, tím DEBILEM, co to napsal, radši nechtěl nadále komunikovat.

Kromě prvního bodu se ty ostatní přihodily za ani ne 10 minut konverzace. Můžu tedy říct, že jsem korunovaný Král DEBILŮ v psaní si na Fuckbooku.
Fuck Yeah!

Pokud máte nějaké momenty, které z vás udělaly DEBILA (nebo krávu, jestli chcete), neváhejte a posdílejte je do komentářů, rád si je přečtu a třeba je zahrnu do možného druhého dílu tohoto možného brand new seriálu.

Zdar!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Solnička Solnička | 9. května 2015 v 13:24 | Reagovat

Přestal jsem číst u té čubky.

2 coconutpanda coconutpanda | 9. května 2015 v 13:44 | Reagovat

Síce by sa to dalo aj menej vulgárne no i tak som sa pobavila. :D Celkom dobre si to vystihol

3 Jay Jay | Web | 9. května 2015 v 13:52 | Reagovat

[1]:Nevadí!

4 hedd hedd | Web | 9. května 2015 v 15:57 | Reagovat

Jak píše [2]:, méně vulgárně, ale člověk se pobaví.. Nicméně z toho, co píšeš čiší jen ejdna věc - jako debil se nemusíš cítit ty. ;)

5 Lyr. Lyr. | Web | 9. května 2015 v 19:24 | Reagovat

Mně se tohle stává často a spoustu bodů z toho dělám i já, ale jako debil se necítím... :D

6 Little (T)error Little (T)error | Web | 18. května 2015 v 18:52 | Reagovat

Wow skvěle píšeš! :) taky jsem se pobavila, pokračuj!

7 Jay Jay | Web | 26. května 2015 v 12:13 | Reagovat

[6]: Díky! Budu, jen teď není čas a nevím, co dál zfuckovat

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama