Proč to existuje: Aquababes

9. června 2015 v 19:11 | Jay |  Foul Mouth
Vítám vás u právě započatého a první seriálu tohoto blogu s názvem ,,PROČ TO EXISTUJE". (!!!!)
V tomto originálním seriálu budu, doufám, fakt moc doufám a budu se fakt moc snažit, každý týden rozpytvávat jedno téma, které si vyberu já nebo vy, a hledat odpověď na velmi důležitou otázku: PROČ TO EXISTUJE?

Tento seriál nemá za účel hanit dané téma, nijak ho poškozovat, ani pomlouvat, ale může se nešťastnou náhodou stát, že se článek k tomu všemu nějako stočí. Tím pádem se omlouvám.

A jdeme na první téma!
Dnes budu řešit důvod existence jedné neslavné dívčí skupiny, kterou všichni moc dobře známe, jelikož nám ji média cpou až do krku.

Započněte své dobrodružství v celém článku.AQUABABES

Jayi, pověz mi o nich něco málo.

Jistě, samozřejmě, s radostí. Nepoužiju však vlastní slova a kdo jsou Aquababes vytáhnu z wikipedie. Pokud o nich existuje stránka.

"Aquila dlouhodobě podporuje mladé české talenty hlavně v oblasti hudby. Za všechny stačí zmínit Lenny, Charlie Straight, Celeste Buckingham, Mandrage nebo Adama Mišíka. Díky Aquile vloni vznikla úspěšná dívčí formace Basix. Ta už se sama vrhla do showbyznysu, pracuje na dalším materiálu a aktivně vystupuje. Teď je tu druhý ročník a&nbdp;s&nbdp;ním další pětice talentovaných dívek, které budou rok pilně pracovat s&nbdp;těmi největšími profesionály v oboru díky světoznámému hudebnímu vydavatelství Universal Music. Ilona, Karolína, Aneta, Michaela a Monika; to jsou nové Aquababes, které ale mají v jádru to samé: jsou to talentované a&nbdp;energické dívky, které spojuje láska k hudbě a&nbdp;tanci a&nbdp;taky touha jít za svým snem. Byly vybrány z více než sto dívek při castingu uspořádaném hudebním vydavatelstvím Universal Music a rok budou tvrdě pracovat, aby ukázaly co všechno v nich je!"

Aha, takže Aquababes není skupina, ale projekt.

Vypadá to tak.

Teď mi pusť jejich dílko a pak pokecáme.

Ok. A chceš Aquaženy jedna nebo dvě?

Hoď sem oba.

První DruhéKterý klip a song se ti líbí víc, Jayi?

Upřímně? Ani jeden. Oba jsou pro mě naprosto plytké patlaniny, ve kterých je hlavní hvězda lahev půllitrovky. Však o ní ty klipy přece jsou, ne? Co se týče písní...radši nic.

Taková malá odbočka: Nepřipomínají ti druhé AB vzhledově jednu velice slavnou dívčí skupinu?


Možná?

Já nevím. Když se podíváš na první skupinu a na tu druhou, jaké jsou nejviditelnější rozdíly?

V prvním klipu je lahev asi jednou, dvakrát, není tam tak důležitá, ale přesto její obsah teče proudem. V klipu druhém ji každých 14,29 sekund jedna z holek ocucává a slastně se přitom dívá do kamery, očima říká: ,,Oujé, tato voda chutná líp než ty ostatní, kup si ji. Hned. Teď." Druhým rozdílem, a nejsem vůbec jediný, kdo si toho všiml, je, že v prvním klipu zpívají VŠECHNY holky. Scéna s jednou - sloku zpívá ona. Scéna s další - zpívá ji ona. V druhém songu to vypadá, že celou tu příšernost zpívá jen jedna. Nedokázal jsem určit, které ten autotunovaný hlas patřil, nějak mi seděl ke všem, a to je, myslím si, sakra špatně.

Dobře. Co jsem vyčetl z tvého přepisu "O skupině", Aquababes je projekt, každý rok se dělá konkurz na nové holky a ty nazpívají song, který jim zaručí oslnivou kariéru. Co se stalo s těmi prvními?

První skupina se teď jmenuje Basix, mají nudné songy, nudné klipy. Prostě typický český hudební průmysl. Nedokážou se vyšvihnout něčím novým, nevídáným, provokativním. Zapadly do průměrnosti ne mainstreamu, protože narozdíl od nich se ostatní, stejně znějící skupiny hrají v televizi a v rádiu. Holky hrají jen na jůtubu. Vem si takovýho XindlaX, neposlouchám ho, nelíbí se mi, ale musím uznat, že právě svým provokujícícm a originálním stylem se vyšvihl z české průměrnosti a teď je vysoko a v bezpečí. Pokud Universal Music dělá konkurz na novou dívčí skupiny skrze tento projekt, měl by se také starat o jeho působnost a životnost i po projektu. To samé, co se stalo prvním, se stane i aktuálním. A neříkám, že je to škoda. I don't give a fuck.

Proč tak silná slova?

Protože, jak jsem uvedl v předchozí otázce, jsou průměrné. Nemastné a neslané, nicneříkající lidem ve věkové kategorii 13+. Schválně rozklikni druhé video a přečti si pár komentářů. Podle propadu gramatiky poznáš, co za věkovou skupinu je worshipuje...jak se to řekne česky....uctívá. Ostatní, ne všichni, ta rozumná většina, jen kroutí hlavou, co to kurva je a proč to existuje. A tady se dostáváme k naší nejhlavnější otázce.

Tak mi pověz, Jayi, proč Aquababes existují?

Pro vymývání mozku, probably. Projekt AB není o hledání nových talentů, ale o hledání nového způsobu, jak lidi zcvoknout a donutit je koupit si vodu z kohoutku ve zbrusu novém obalu. Ty holky jsou prostě a jednoduše loutkami, dealarem kokainu. Nejde o jejich hlas, krásu, oblečení, styl tance (wtf the fuck ty opakující se kreace), Universal Music a Aquila se o ně za rok nebudou zajímat o nic víc než ostatní lidi. Budoucí generace Vodních děvenek by se tedy měla zamyslet, jestli má cenu se takto degradovat kvůli vidině možného úspěchu.

Tak díky za zodpovězení této otázky. O čem bude další díl?

Hele, já nevím. Něco vymyslím. Pokud má ale můj čtenář palčivý problém s tématem a chtěl by odpověď na jeho Proč to existuje otázku, nechť se ozve v komentech a já mu s radostí pomohu.

Budu se těšit. Měj se!

Ty taky!

Ahoj!

Čus!

Páčko!

...

 

10 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Tabitha Firestone Tabitha Firestone | Web | 9. června 2015 v 21:42 | Reagovat

Eheh... Pobavila jsem se, rozhodně souhlasím, ale takhle napsat bych to nedokázala. :D Je super, jak to píšeš formou rozhovoru, dokáže to zaujmout a je to rozhodně záživnější. :)

2 Jay Jay | Web | 9. června 2015 v 21:57 | Reagovat

[1]: Děkuji, slečno Firestone! Podle hodnocení článku jsi zřejmě jediná, kdo si to myslí :D

3 baruschkasf baruschkasf | E-mail | Web | 9. června 2015 v 22:28 | Reagovat

[2]: Na hodnocení peč, je to dobře napsaný :-)
V týhle zemi jsme se nějak začali moc opičit po západu a ještě to neumíme.
Když vezmeš třeba Superstar a podobné, zjistíš, kolik finalistů svojí šanci chytilo a nepustilo :-)
Soutěž je mohla hodit jakkoliv vysoko, pokud sami nejsou průbojní, kreativní, tak se nikam nedostanou.
Tyhle holky dostaly prakticky stejnou šanci, kterou nedokáží využít. Jejich mínus :-)

4 Jay Jay | Web | 9. června 2015 v 23:55 | Reagovat

[3]: Kdo šanci chytil a nepustil se dá spočítat na prstech jedné ruky, a vzhledem k tomu, kolik takových talentových soutěžích proběhlo, je to smutný. Ale co jsem si četl, mnohdy si ty soutěže napíšou ujeté smlouvy, které když nějakým způsobem nedodržíš, je s tvou kariérou konec.

5 Joina Joina | Web | 26. června 2015 v 12:04 | Reagovat

Téda, jako opravdu zajímavý tvůj seriál. Aquababes bych určitě neznala, kdyby mi to pořád neskakovalo v tom youtobe.

6 kekorenum kekorenum | 13. srpna 2015 v 10:46 | Reagovat

Taky se mi zamlouvá forma rozhovoru, a ten název série mě opravdu pobavil. Doufám teda, že Aquila nebo co to je za značku už tenhle... blbý projekt ukončí. I když to asi neudělá :/

7 AAncehycle AAncehycle | E-mail | Web | 9. října 2018 v 3:09 | Reagovat

Poids est comment dur  votre sang pousse contre les parois de vos arteres lorsque votre coeur sentiment  pompe le sang. Arteres sont les tubes qui transportent prendre  offre sang loin de votre coeur. Chaque  set  votre coeur  bat, il pompe le sang  par de  vos arteres a la  prendre facilement  de votre corps.
https://www.cialispascherfr24.com/au-bout-de-combien-de-temps-le-cialis-fait-il-effet/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama